W poniedziałek, 21 listopada odbył się kolejny wyjazd studyjny w ramach projektu Impuls 2016. Wizyty studyjne mają charakter szkoleniowy, skierowane są do pracowników organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie województwa lubelskiego.

Zdjęcie z wyjazdu studyjnego w ramach projektu IMPULS 2016

W poniedziałek, 14 listopada pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Międzyrzecu Podlaskim, Katarzyna Błaszkiewicz oraz Hubert Juszczuk, wzięli udział w wyjeździe szkoleniowym dla pracowników organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie województwa lubelskiego. Wyjazd zorganizowany został przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych-Sejmik Wojewódzki.

Baner promocyjny. Po prawej stronie widok na Lubelskie Centrum Konferencyjne. Po lewej 4 symbole osób niepełnosprawnych (ruchowo, intelektualnie, z dysfunkcją słuchu i wzroku).

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością na Targi Pracy organizowane 23 listopada 2016 roku przez LFOON-SW.

Z radością informujemy, że prof. Wanda Kociuba, wieloletni członek zarządu Lubelskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych-Sejmik Wojewódzki, została odznaczona odznaką honorową "Zasłużony dla Województwa Lubelskiego". 

 Ostatnia debata środowiskowa w Lublinie odbyła się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i była przeznaczona dla osób z chorobami przewlekłymi. 

Widok na salę targów. Widok na uczestników debaty, zza pleców Alicji Jankiewicz.

W dniach 14-15 października w hali Targów Lublin odbyły się po raz pierwszy w Lublinie Wschodnie Targi Rehabilitacji. Byliśmy jednym z wystawców proponując usługi z zakresu rehabilitacji społeczno-zawodowej oraz zorganizowaliśmy debatę na temat wdrażania Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Początek debaty. Widok na salę konferencyjną w kierunku ekranu multimedialnego. Liczni uczestnicy usadzeni przy podkowie.

Ostatnia debata środowiskowa we Wrocławiu była przeznaczona dla osób z zaburzeniami i urazami neurologicznymi. Miejmy nadzieję, że to nie koniec dyskusji na temat wdrażania KPON w tym rejonie.

Widok na salę konferencyjną. Uczestnicy debaty ustawieni w podkowie. Na dalszym planie Pan Wubbe rysujący wykres na flipczarcie.

W środę 28 września odbyła się debata dla środowiska osób chorych przewlekle. Do działania namawiał Pan John Wubbe, holenderski specjalista w dziedzinie opieki zdrowotnej.

Początek debaty. Widok na salę zza wysp roboczych z uczestnikami. W tle moderatorzy i ekran multimedialny.

27 września 2016 roku we Wrocławiu odbyła się debata dla środowiska osób z niepełnosprawnością wzrokową. Była to najliczniejsza debata, spośród wszystkich które mieliśmy przyjemność organizować!

Początek debaty. Widok na salę konferencyjną zza wysp roboczych. W tle ekran multimedialny i moderatorzy debat. Uczestnicy siedzący przy wyspach roboczych na pierwszym planie.

W piątek 23 września we Wrocławiu odbyła się debata dla środowiska osób z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. Uczestnicy nie zawiedli - stawili się licznie oraz żywo dyskutowali na tematy związane z wdrażaniem KPON w polskiej rzeczywistości.